Wt27062017

Ostatnia aktualizacja09:40:41 PM

Font Size

Cpanel

Z motyką nie porywa się na słońce, ale na sklep...

    

Z motyką nie porywa się na słońce, ale na sklep... 34-latek z Ornety został zatrzymany po tym, jak motyką i siekierą próbował włamać się do sklepu na terenie gm. Pieniężno. Sprawcę ujął właściciel, który nieplanowanie pojawił się w swoim miejscu pracy. Mężczyzna powiedział policjantom, że włamał się, bo „sklep był po drodze”. Jak ustalili funkcjonariusze, 34 -latek w dniu włamania opuścił zakład karny. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, do którego przyznał się.

Policjanci zatrzymali 34-letniego mieszkańca Ornety, który został ujęty przez właściciela lokalu na gorącym uczynku próby włamania się do sklepu. Jak ustalili funkcjonariusze, właściciel otworzył sklep na prośbę klienta. Panowie będąc w sklepie usłyszeli niepokojące odgłosy na dachu. Na zewnątrz zobaczyli nieznanego mężczyznę, który motyką i siekierą odrywał deski i papę z dachu sklepu. Zaskoczony obecnością mężczyzn sprawca próbował uciekać, jednak został ujęty przez właściciela. Wezwany na miejsce policyjny patrol zatrzymał sprawcę, którym okazał się mieszkaniec Ornety. Policjantom powiedział, że włamał się, ponieważ „sklep był po drodze”. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że 34 -latek w dniu włamania opuścił zakład karny. W chwili zatrzymania miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Włamywacz usłyszał już zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, do którego przyznał się. Za usiłowanie polskie prawodawstwo przewiduje taką samą odpowiedzialność jak za dokonanie, czyli czyn sprawcy zagrożony jest karą do 10 lat pozbawiania wolności.

 
 
 
comments

Dodaj komentarz

Wydawca portalu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za zgodność z prawdą podawanych przez użytkowników informacji i prezentowane przez nich opinie, a także za ewentualne skutki będące następstwem stosowania się do prezentowanych na stronie komentarzy. Za publikowane na portalu komentarze, wyłączną odpowiedzialność ponoszą ich autorzy. Wydawca i redakcja portalu informują, że w żaden sposób nie ingerują w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników w komentarzach. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy sprzecznych z prawem oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Uwaga - zarejestrowani użytkownicy nie muszą wpisywać zabezpieczenia przed spamem.

Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz także

03 Banner