A POKORY BRAK ! - Strona 33 - Forum Ornecianki
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

A POKORY BRAK ! 2014/11/23 22:00 #481

  • anonim
  • anonim Avatar Autor
  • Gość

Anonim napisał:

anonim napisał: A jak maja być klienci na te dzialki, jak za płotem prawie szykuje się inwestycja? Czy UWM też miał szukać wiadomości na temat tej inwestycji na BIP, w zakładce "jak załatwić sprawę, poradnik interesanta", następnie w zakladce "ochrona środowiska", nastepnie w zakładce "decyzje środowiskowe"?.


Ignorantia iuris nocet - nieznajomość prawa szkodzi - pora przyjąć do wiadomości istnienie tej jeszcze rzymskiej zasady. Tak - każdy zainteresowany jakims tematem musi sam szukać informacji o danym zagadnieniu a nie oczekiwac że może burmistrz przyjdzie do kazdego mieszkańca i zapyta się co on sądzi na dany temat.
Nie można zasłaniać się nieznajomością normy prawnej. W praktyce wyraża się ona tym, że nikt nie może podnosić, iż zachował się niezgodnie z normą dlatego, że nie wiedział o jej istnieniu. Dla poprawnego stosowania tej zasady konieczne jest, aby wszystkie akty prawne były publikowane w sposób umożliwiający każdemu zapoznanie się z nimi.
Publikowanie informacji w BIP wyczerpuje w pełni powyższą zasadę. Kazdy ma mozliwośc zapoznania się z danym aktem prawnym - a że komus się nie chce ? - jego strata. Nieznajomośc prawa szkodzi.

Napisales jedno ważne zdanie, znane wszystkim: nieznajomość prawa szkodzi. Cała reszta jest na zupełnie inną dyskusję.
My tu mówimy o postępowaniu administracyjnym i ustawie o dostępie do informacji o środowisku. Zobowiązuje ona Organ do wybrania takiego sposobu ogłoszenia, który zapewni, by obwieszczenie o planowanym przedsięwzięciu było dokonane w sposób skuteczny. Czy tak było?
Czy Organ zagwarantował udział społeczeństwa w postępowaniu dot. oceny oddziaływania inwestycji na środowisko?
Burmistrz nie musi przychodzić do każdego mieszkańca i pytac go, co sądzi na dany temat. Burmistrz ma do zagospodarowania trochę tablic ogłoszeń w budynkach użyteczności publicznej, słupy ogłoszeniowe w
mieście. Jeżeli jest wola powiadomienia, sposob zawsze się znajdzie.

A POKORY BRAK ! 2014/11/24 06:34 #482

  • anonim
  • anonim Avatar Autor
  • Gość

Anonim napisał:

anonim napisał: Tak - każdy zainteresowany jakims tematem musi sam szukać informacji o danym zagadnieniu a nie oczekiwac że może burmistrz przyjdzie do kazdego mieszkańca i zapyta się co on sądzi na dany temat./quote]

Co ty człowieku mowisz?

Dlaczego ja mam być zainteresowana tematem "decyzja środowiskowa dla spalarni na lotnisku", jak jest tyle spraw, ktore trzeba w codziennym zyciu ogarnąc?
Skąd mogę wiedziec, co to jest decyzja srodowiskowa?
Czy ktoś mógł przypuszczać, że w czyjejś głowie zrodzi się taki pomysl, by w poblizu siedzib ludzkich wybudowac spalarnię?
Czy my, spoleczeństwo, musimy powolac czujki, by regularnie czytaly ogloszenia na tablicy urzędu i dokladnie studiowały BIP?
Po co biegałam na wybory? Po to, by moi reprezentanci dbali o sprawy lokalnej spoleczności.!
Jak zadbali w sprawie spalarni, wszyscy wiemy!

A POKORY BRAK ! 2014/11/28 23:53 #483

  • Tania
  • Tania Avatar Autor
  • Gość

Obserwator napisał: Dochodzą słuchy że teraz w Ornecie będziemy mieć władzę wszechmogącą ,boję się że to będzie Białoruś .Teraz to będzie się działo, władza w jednym ręku, wracamy do przeszłości !!!!!!!!!!!!!!!!!

Zawsze możesz skontrolować rządzących , zacznij przychodzić na sesję i zadawać pytania . Od samej krytyki nic się nie dowiesz.
REKLAMA

A POKORY BRAK ! 2014/11/29 18:40 #484

  • znajoma
  • znajoma Avatar Autor
  • Gość

Anonim napisał:

anonim napisał:

Anonim napisał: Ornecianie chcą władzy która po latach stagnacji w końcu coś robi, i dlatego wynik wyborów był taki a nie inny, a nie władzy która mówi że zrobi - tylko nie wiadomo kiedy, gdyż przeszkadza rząd, pogoda, konkurencja oraz plamy na słońcu.


Np. mieszkania socjalne do końca 2014 :cheer: :cheer: :cheer:

www.tvp.pl/olsztyn/aktualnosci/rozmaitos...e-mieszkania/9972650

Niech nawet będzie to koniec 2016 ale jest nadzieja że powstaną - a wcześniej co było? - nic, zero, null.[/quote
Nadzieja matką głupich.......]

A POKORY BRAK ! 2014/11/29 18:43 #485

  • Anonim
  • Anonim Avatar Autor
  • Gość

Anonim napisał:

Anonim napisał:

anonim napisał:

Anonim napisał: Ornecianie chcą władzy która po latach stagnacji w końcu coś robi, i dlatego wynik wyborów był taki a nie inny, a nie władzy która mówi że zrobi - tylko nie wiadomo kiedy, gdyż przeszkadza rząd, pogoda, konkurencja oraz plamy na słońcu.


Np. mieszkania socjalne do końca 2014 :cheer: :cheer: :cheer:

www.tvp.pl/olsztyn/aktualnosci/rozmaitos...e-mieszkania/9972650

Niech nawet będzie to koniec 2016 ale jest nadzieja że powstaną - a wcześniej co było? - nic, zero, null.

Na pewno powstaną mieszkania socjalne ale w marzeniach Pana Popiela, a może domki z piasku? Szkoda,że u nas nie ma plaży.
Mieszka nie będzie, ale spalarnia będzie....Będą nas truć niebezpiecznymi odpadami zwożonymi z całego świata....

A POKORY BRAK ! 2014/12/02 14:09 #486

  • Mieszkaniec Ornety
  • Mieszkaniec Ornety Avatar Autor
  • Gość
Bardzo chciałbym obejrzeć pierwszą sesję rady miasta , szczególnie ślubowanie Radnych i Burmistrza. Panie Darku ?

A POKORY BRAK ! 2014/12/04 17:17 #487

  • złoty jan
  • złoty jan Avatar Autor
  • Gość
Nie ma co narzekać na nasz pomnik ;)
Załączniki:

A POKORY BRAK ! 2014/12/04 19:59 #488

  • beznadziejne wpisy
  • beznadziejne wpisy Avatar Autor
  • Gość

Anonim napisał:

Anonim napisał:

Anonim napisał:

anonim napisał:

Anonim napisał: Ornecianie chcą władzy która po latach stagnacji w końcu coś robi, i dlatego wynik wyborów był taki a nie inny, a nie władzy która mówi że zrobi - tylko nie wiadomo kiedy, gdyż przeszkadza rząd, pogoda, konkurencja oraz plamy na słońcu.


Np. mieszkania socjalne do końca 2014 :cheer: :cheer: :cheer:

www.tvp.pl/olsztyn/aktualnosci/rozmaitos...e-mieszkania/9972650

Niech nawet będzie to koniec 2016 ale jest nadzieja że powstaną - a wcześniej co było? - nic, zero, null.

Na pewno powstaną mieszkania socjalne ale w marzeniach Pana Popiela, a może domki z piasku? Szkoda,że u nas nie ma plaży.
Mieszka nie będzie, ale spalarnia będzie....Będą nas truć niebezpiecznymi odpadami zwożonymi z całego świata....
Głupich nie sieją oni rodzą się niestety sami-dowód na ich istnienie to niektóre wpisy na tym forum. Już jest po wyborach. PRZEGRANI ODPUŚCIE!!!!

A POKORY BRAK ! 2014/12/07 14:21 #489

  • wyborca
  • wyborca Avatar Autor
  • Gość

Mieszkaniec Ornety napisał: Bardzo chciałbym obejrzeć pierwszą sesję rady miasta , szczególnie ślubowanie Radnych i Burmistrza. Panie Darku ?


Obejrzałem nie tylko pierwsza ale i drugą sesję rady i pytam sie - gdzie jest ornecka opozycja??? Dlaczego znowu nikt nie zadaje pytań dla burmistrza, dlaczego nikt nie pyta się o spalarnie, o strefę, o jednostkę? Gdzie ci kandydaci na radnych, burmistrzów z ich pomysłami na ożywienie gospodarcze, na nowe miejsca pracy? - przecież dobro mieszkanców było najważniejsze.
Juz jest po wyborach i co dalej - ornecka opozycjo?

A POKORY BRAK ! 2014/12/07 14:32 #490

  • Anonim
  • Anonim Avatar Autor
  • Gość

wyborca napisał:

Mieszkaniec Ornety napisał: Bardzo chciałbym obejrzeć pierwszą sesję rady miasta , szczególnie ślubowanie Radnych i Burmistrza. Panie Darku ?


Obejrzałem nie tylko pierwsza ale i drugą sesję rady i pytam sie - gdzie jest ornecka opozycja??? Dlaczego znowu nikt nie zadaje pytań dla burmistrza, dlaczego nikt nie pyta się o spalarnie, o strefę, o jednostkę? Gdzie ci kandydaci na radnych, burmistrzów z ich pomysłami na ożywienie gospodarcze, na nowe miejsca pracy? - przecież dobro mieszkanców było najważniejsze.
Juz jest po wyborach i co dalej - ornecka opozycjo?
CZEMU NIE PRZYJDZIESZ NA SESJĘ I NIE ZADASZ TYCH PYTAŃ , MASZ TAKIE PRAWO . NAJLEPIEJ KRYTYKOWAĆ !!! KAŻDY MĄDRY W JĘZYKU.

A POKORY BRAK ! 2014/12/07 16:12 #491

  • wyborca
  • wyborca Avatar Autor
  • Gość

Anonim napisał: CZEMU NIE PRZYJDZIESZ NA SESJĘ I NIE ZADASZ TYCH PYTAŃ , MASZ TAKIE PRAWO . NAJLEPIEJ KRYTYKOWAĆ !!! KAŻDY MĄDRY W JĘZYKU.


Ja nie musze takich pytań zadawać gdyz działania podejmowane przez burmistrza sa dla mnie czytelne i zgodne z oczekiwaniami - ja pytam sie dlaczego ci ktorzy tak zaciekle krytykują poczynania burmistrza nie zadają tych pytań i nie żądają udzielenia odpowiedzi?
Przeciez sesje rady miejskiej są najlepszym miejscem na stawianie takich pytań. A jakos nie widać tych wszystkich którzy widzą olbrzymie niedociągnięcia burmistrza.

A POKORY BRAK ! 2014/12/07 20:43 #492

  • anonim
  • anonim Avatar Autor
  • Gość
Porządek obrad sesji rady zawiera pkt 8:
" Pytania i wnioski sołtysów i mieszkańców w sprawach dotyczących gminy"

Czy to znaczy, że mieszkańcy mogą nie tylko zadawać pytania, ale też formułować wnioski? W statucie jest mowa tylko o pytaniach, więc jak to jest?

A POKORY BRAK ! 2014/12/07 23:01 #493

  • Anonim
  • Anonim Avatar Autor
  • Gość

wyborca napisał:

Anonim napisał: CZEMU NIE PRZYJDZIESZ NA SESJĘ I NIE ZADASZ TYCH PYTAŃ , MASZ TAKIE PRAWO . NAJLEPIEJ KRYTYKOWAĆ !!! KAŻDY MĄDRY W JĘZYKU.


Ja nie musze takich pytań zadawać gdyz działania podejmowane przez burmistrza sa dla mnie czytelne i zgodne z oczekiwaniami - ja pytam sie dlaczego ci ktorzy tak zaciekle krytykują poczynania burmistrza nie zadają tych pytań i nie żądają udzielenia odpowiedzi?
Przeciez sesje rady miejskiej są najlepszym miejscem na stawianie takich pytań. A jakos nie widać tych wszystkich którzy widzą olbrzymie niedociągnięcia burmistrza.
To ty najbardziej krytykujesz poczynania burmistrza !!! Chcesz to zrobić w czystych rękawiczkach , w tej radzie są ludzie którzy mają olej w głowie a nie trociny, bardzo mi przykro że cię rozczarowałam. Pozdrawiam
REKLAMA

A POKORY BRAK ! 2014/12/08 09:45 #494

  • anonim
  • anonim Avatar Autor
  • Gość
A gdzie byli ci radni(większość nazwisk się powtarza, prawda?), gdy przez ponad rok toczyła sie procedura w sprawie inwestycji na lotnisku, a oni milczeli i nie potrafili zająć stanowiska? Z braku wiedzy?Nie powiesz mi chyba, ze nie wiedzieli o takiej ważnej sprawie, prawda?
No i zadałam kłopotliwe pytanie; odpowiedzi sie nie spodziewam.
REKLAMA

A POKORY BRAK ! 2014/12/08 11:43 #495

  • Anonim
  • Anonim Avatar Autor
  • Gość

anonim napisał: A gdzie byli ci radni(większość nazwisk się powtarza, prawda?), gdy przez ponad rok toczyła sie procedura w sprawie inwestycji na lotnisku, a oni milczeli i nie potrafili zająć stanowiska? Z braku wiedzy?Nie powiesz mi chyba, ze nie wiedzieli o takiej ważnej sprawie, prawda?
No i zadałam kłopotliwe pytanie; odpowiedzi sie nie spodziewam.


Takie pytania to na sesji trzeba zadawać a nie na forum internetowym!!! Tam można uzyskać odpowiedź - nikt mikrofonu z rąk nie wyrywa!!