TEREN BYŁEJ JEDNOSTKI WOJSKOWEJ - UL. BRANIEWSKA - Forum Ornecianki
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

TEREN BYŁEJ JEDNOSTKI WOJSKOWEJ - UL. BRANIEWSKA 2014/03/02 09:31 #1

  • anonim
  • anonim Avatar Autor
  • Gość

TEREN BYŁEJ JEDNOSTKI WOJSKOWEJ - UL. BRANIEWSKA 2014/03/02 12:00 #2

  • staruszek
  • staruszek Avatar Autor
  • Gość
z tego wynika że będzie ten dom spokojnej starości?

TEREN BYŁEJ JEDNOSTKI WOJSKOWEJ - UL. BRANIEWSKA 2014/03/02 12:50 #3

  • anonim
  • anonim Avatar Autor
  • Gość
Przekonamy się za jakiś czas, czy planowany ośrodek opieki długoterminowej będzie domem spokojnej starości.
REKLAMA

TEREN BYŁEJ JEDNOSTKI WOJSKOWEJ - UL. BRANIEWSKA 2014/03/03 08:44 #4

  • rany boskie
  • rany boskie Avatar Autor
  • Gość
Za takie małe pieniądze to poszło??????????????
Walące się chałupy 100-metrowe w okolicznych wiochach są droższe...
Sama kupiłam dom w Ornecie za 150 000 - 80 m2 + poddasze.
Normalnie biznes roku!

TEREN BYŁEJ JEDNOSTKI WOJSKOWEJ - UL. BRANIEWSKA 2014/03/03 08:47 #5

  • do poprzedniego postu
  • do poprzedniego postu Avatar Autor
  • Gość
Nie dopisałam, że w sumie lepsze takie pieniądze niż żadne, i przynajmniej się wykorzysta te budynki, co może dać korzyści dla miasta w przyszłości. W sumie dobrze się stało.

TEREN BYŁEJ JEDNOSTKI WOJSKOWEJ - UL. BRANIEWSKA 2014/03/03 09:53 #6

  • Zefirek
  • Zefirek Avatar Autor
  • Gość

do poprzedniego postu napisał: Nie dopisałam, że w sumie lepsze takie pieniądze niż żadne, i przynajmniej się wykorzysta te budynki, co może dać korzyści dla miasta w przyszłości. W sumie dobrze się stało.


Ciekawa jestem czy te firmy będzie stać na remonty tych budynków jak już teraz kupno tych budynków mają rozłożone na raty.

TEREN BYŁEJ JEDNOSTKI WOJSKOWEJ - UL. BRANIEWSKA 2014/03/03 14:12 #7

  • zenek
  • zenek Avatar Autor
  • Gość
wystarczy w Google wpisać nazwiska kto kupił i widać, że to ta sama firma

TEREN BYŁEJ JEDNOSTKI WOJSKOWEJ - UL. BRANIEWSKA 2014/03/03 16:38 #8

  • Zbyszek
  • Zbyszek Avatar Autor
  • Gość
No to Popiel zrobił interes dla Ornety. Najpierw byłą jednostkę nabył za 10 hektarów gruntów pod budownictwo. A teraz sprzedał za połowę wartości z rozłożeniem na 10 lat szemranemu bizmesmenowi z Morąga. A tatuś pilnuje tego wszystkiego. Tak wygląda interes po popielatemu.

TEREN BYŁEJ JEDNOSTKI WOJSKOWEJ - UL. BRANIEWSKA 2014/03/03 17:00 #9

  • branicki
  • branicki Avatar Autor
  • Gość
Czy ktoś z szanownych przedmówców widział w jakim stanie są te budynki?
Siedemnaście lat nie ogrzewane,bez podstawowych napraw to jest praktycznie wielka sterta cegieł.
Żeby w nich cokolwiek zrobić trzeba je postawić od nowa.
I teraz oceńcie czy cena jest niska czy wysoka

TEREN BYŁEJ JEDNOSTKI WOJSKOWEJ - UL. BRANIEWSKA 2014/03/03 18:35 #10

  • Kaśka
  • Kaśka Avatar Autor
  • Gość

branicki napisał: Czy ktoś z szanownych przedmówców widział w jakim stanie są te budynki?
Siedemnaście lat nie ogrzewane,bez podstawowych napraw to jest praktycznie wielka sterta cegieł.
Żeby w nich cokolwiek zrobić trzeba je postawić od nowa.
I teraz oceńcie czy cena jest niska czy wysoka



Zgodzę się z Panem o ile osoby które kupiły te budynki będą płaciły raty..Co ze spalarnią ? Ja nie pamiętam ile inwestor był winien miastu ale mi się kojarzy kwota pół miliona? Nie wiem czy zadłużenie jest uregulowane więc teraz się zastanawiam czy te osoby będą co miesiąc płaciły raty? To są duże pieniądze .Mają tam być mieszkania? Koło Domu Dziecka stoi piękny budynek tyle że chyba pusty. Ludzi nie stać na kredyty bo każdy zdaje sobie sprawę że dziś praca jest jutro może jej nie być.

TEREN BYŁEJ JEDNOSTKI WOJSKOWEJ - UL. BRANIEWSKA 2014/03/03 18:53 #11

  • Do baranickiego
  • Do baranickiego Avatar Autor
  • Gość

branicki napisał: Czy ktoś z szanownych przedmówców widział w jakim stanie są te budynki?
Siedemnaście lat nie ogrzewane,bez podstawowych napraw to jest praktycznie wielka sterta cegieł.
Żeby w nich cokolwiek zrobić trzeba je postawić od nowa.
I teraz oceńcie czy cena jest niska czy wysoka



Nabycie tych budynków za wartość ziemi pod budownictwo było skrajną głupotą. Poprzednich dwóch burmistrzów tego nie zrobiło. Dopiero wybitny ekonomista tę głupotę popełnił. Ziemia teraz jest warta kilka milionów, a on te ruiny sprzedaje za grosze rozłożone na 10 lat. Wystarczy się zapytać znajomych z Morąga kim są kupcy i wszystko będzie jasne.

TEREN BYŁEJ JEDNOSTKI WOJSKOWEJ - UL. BRANIEWSKA 2014/03/03 19:12 #12

  • Marianna
  • Marianna Avatar Autor
  • Gość

branicki napisał: Czy ktoś z szanownych przedmówców widział w jakim stanie są te budynki?
Siedemnaście lat nie ogrzewane,bez podstawowych napraw to jest praktycznie wielka sterta cegieł.
Żeby w nich cokolwiek zrobić trzeba je postawić od nowa.
I teraz oceńcie czy cena jest niska czy wysoka



Nie wiem czy dobrze zrozumiałam.Jeżeli się mylę proszę mnie poprawić Pan Burmistrz "zamienił się". Zamienił ziemię wartą ok 10 milionów ? na jednostkę wojskową ,tak? No i teraz zgłupiałam bo rzeczoznawca wycenił sprzedane budynki na kwotę w przybliżeniu 1 milion 200 tys. a została sprzedana za ponad pół miliona ( dane wzięłam ze strony UM). Z moich obliczeń wynika że jesteśmy stratni na tej zamianie ponad 9 milionów? Jeżeli sie pomyliłam proszę mnie poprawić bo nie jestem pewna ile jest warta ziemia.

TEREN BYŁEJ JEDNOSTKI WOJSKOWEJ - UL. BRANIEWSKA 2014/03/03 21:01 #13

  • Zefirek
  • Zefirek Avatar Autor
  • Gość

Marianna napisał:

branicki napisał: Czy ktoś z szanownych przedmówców widział w jakim stanie są te budynki?
Siedemnaście lat nie ogrzewane,bez podstawowych napraw to jest praktycznie wielka sterta cegieł.
Żeby w nich cokolwiek zrobić trzeba je postawić od nowa.
I teraz oceńcie czy cena jest niska czy wysoka



Nie wiem czy dobrze zrozumiałam.Jeżeli się mylę proszę mnie poprawić Pan Burmistrz "zamienił się". Zamienił ziemię wartą ok 10 milionów ? na jednostkę wojskową ,tak? No i teraz zgłupiałam bo rzeczoznawca wycenił sprzedane budynki na kwotę w przybliżeniu 1 milion 200 tys. a została sprzedana za ponad pół miliona ( dane wzięłam ze strony UM). Z moich obliczeń wynika że jesteśmy stratni na tej zamianie ponad 9 milionów? Jeżeli sie pomyliłam proszę mnie poprawić bo nie jestem pewna ile jest warta ziemia.
No świetny jest ekonomista z tego naszego burmistrza. A może by tak spojrzeć w KRS i zobaczyć jaki firma ma kapitał.
REKLAMA

TEREN BYŁEJ JEDNOSTKI WOJSKOWEJ - UL. BRANIEWSKA 2014/03/03 21:52 #14

  • Alicja
  • Alicja Avatar Autor
  • Gość

Marianna napisał:

branicki napisał: Czy ktoś z szanownych przedmówców widział w jakim stanie są te budynki?
Siedemnaście lat nie ogrzewane,bez podstawowych napraw to jest praktycznie wielka sterta cegieł.
Żeby w nich cokolwiek zrobić trzeba je postawić od nowa.
I teraz oceńcie czy cena jest niska czy wysoka



Nie wiem czy dobrze zrozumiałam.Jeżeli się mylę proszę mnie poprawić Pan Burmistrz "zamienił się". Zamienił ziemię wartą ok 10 milionów ? na jednostkę wojskową ,tak? No i teraz zgłupiałam bo rzeczoznawca wycenił sprzedane budynki na kwotę w przybliżeniu 1 milion 200 tys. a została sprzedana za ponad pół miliona ( dane wzięłam ze strony UM). Z moich obliczeń wynika że jesteśmy stratni na tej zamianie ponad 9 milionów? Jeżeli sie pomyliłam proszę mnie poprawić bo nie jestem pewna ile jest warta ziemia.


Boże, jeśli to prawda, to co to oznacza dla naszego burmistrza :ohmy: ???
REKLAMA

TEREN BYŁEJ JEDNOSTKI WOJSKOWEJ - UL. BRANIEWSKA 2014/03/03 22:16 #15

  • Ciekawa
  • Ciekawa Avatar Autor
  • Gość
ile faktycznie warta jest ziemia? jeżeli ktoś na forum potrafi podać rzeczywistą cenę i zna się na tym to będę wdzięczna