Remonty silników lotniczych - Forum Ornecianki
Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Remonty silników lotniczych 2010/10/03 17:06 #1

  • ewa
  • ewa Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Admin
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 20
Dzisiaj rozmawiałam z panem z Ornety który twierdzi że w niemieckich zakładach koło dworca kolejowego remontowano silniki lotnicze.

Re: Remonty silników lotniczych 2010/10/03 19:45 #2

  • albert
  • albert Avatar
  • Wylogowany
  • Sekcja historyczna
  • Posty: 289
  • Otrzymane podziękowania: 19

ewa napisał: Dzisiaj rozmawiałam z panem z Ornety który twierdzi że w niemieckich zakładach koło dworca kolejowego remontowano silniki lotnicze.

A to ciekawe, tylko czy prawdziwe?
,,Karl Ending i Synowie"-pod taką nazwą funkcjonowała ta fabryka, zajmowała się przede wszystkim produkcją akcesoriów kolejowych (podkładki, łubki, wkręty itp). Branża niewiele mająca wspólnego z przemysłem lotniczym.
Z drugiej strony pod koniec wojny produkcja uzbrojenia rozproszona była w tysiącach małych firm, więc być może akurat w Ornecie dokonywano remontów silników.
Kto nie pamięta historii skazany jest na ponowne jej przeżycie

Re: Remonty silników lotniczych 2010/10/03 20:41 #3

  • ewa
  • ewa Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Admin
  • Posty: 620
  • Otrzymane podziękowania: 20

albert napisał: A to ciekawe, tylko czy prawdziwe?
,,Karl Ending i Synowie"-pod taką nazwą funkcjonowała ta fabryka, zajmowała się przede wszystkim produkcją akcesoriów kolejowych (podkładki, łubki, wkręty itp). Branża niewiele mająca wspólnego z przemysłem lotniczym.
Z drugiej strony pod koniec wojny produkcja uzbrojenia rozproszona była w tysiącach małych firm, więc być może akurat w Ornecie dokonywano remontów silników.


dziadek ma poszukać zdjęcia na którym jest on na tle tych silników, dodam że facet mieszka w Ornecie od 45
REKLAMA

Re: Remonty silników lotniczych 2010/10/03 20:51 #4

  • albert
  • albert Avatar
  • Wylogowany
  • Sekcja historyczna
  • Posty: 289
  • Otrzymane podziękowania: 19
Takie zdjęcie to byłby skarb :shock:
Dodam tylko że w czasie wojny w fabryce produkowano również elementy amunicji artyleryjskiej, prawdopodobnie skorupy pocisków.
Kto nie pamięta historii skazany jest na ponowne jej przeżycie
  • Strona:
  • 1