• Start
  • Witamy na ornecianka.pl
 • News
 • Forum
 • Samorząd
  • Sesja Rady Miejskiej Ornety
   Obrady Rady Miejskiej
 • Na sygnale
  • Na sygnale
   Na sygnale
 • Gospodarka
 • Kultura
 • Sport

Cz16082018

Ostatnia aktualizacja12:26:43 AM

Font Size

Cpanel

Ogłoszenia

400 zł miesięcznie dla najzdolniejszych uczniów

Do 2 października trwa nabór do kolejnej edycji programu stypendialnego samorządu województwa. Na wsparcie może liczyć 350 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z najlepszymi wynikami w nauce. - Kształcenie zdolnej młodzieży zawsze sporo kosztuje, dlatego już po raz kolejny wspieramy finansowo uczniów osiągających najlepsze wyniki w nauce - mówi marszałek województwa Jacek Protas. - Zdajemy sobie sprawę, że tego typu wsparcie odciąża rodzinne budżety, a samym stypendystom pozwala jeszcze bardziej rozwijać swoje naukowe zainteresowania i pasje.

Każda ze szkół może wytypować trzech uczniów, którzy mogą starać się o stypendium. Młodzież musi wyróżniać się przede wszystkim wysoką średnią ocen z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Po uwagę będą brane także zarobki w rodzinie. Nie mogą one przekraczać 1 078 złotych netto na osobę w rodzinie, a w przypadku uczniów niepełnosprawnych 1 246 złotych na osobę.

Z szóstej edycji programu skorzysta 175 uczniów gimnazjów i 175 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Miesięcznie każdy stypendysta otrzyma około 400 złotych. Projekt „Program stypendialny szansą na rozwój edukacyjny uczniów Warmii i Mazur – VI edycja“ jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, budżetu państwa oraz pieniędzy samorządu województwa warmińsko-mazurskiego.

Szczegóły i kryteria przyznania pomocy na stronie: http://stypendia-uczniowskie.warmia.mazury.pl/rozpoczecie-naboru-do-vi-edycji-programu-stypendialnego.html

Sobotnie bezpłatne badania w Ornecie

W najbliższą sobotę, 18 maja, w sklepie Netto w Ornecie, każdy chętny będzie mógł za darmo sprawdzić, jaki ma poziom cukru we krwi i czy nie zagraża mu cukrzyca. Akcja jest częścią kampanii profilaktycznej „Zatrzymać cukrzycę”, prowadzonej od trzech lat przez sieć handlową Netto. Badania w sklepie Netto przy ul. 1 Maja 51 w Ornecie odbędą się w sobotę między godz. 9 a 13. Może z nich skorzystać każdy – niezależnie od wieku. Na miejscu dostępne będą również materiały informacyjne na temat cukrzycy i zdrowego żywienia. Będzie także okazja do popróbowania słodyczy przeznaczonych dla diabetyków, bo w każdym sklepie Netto jest wydzielony regał z żywnością bezpieczną dla osób z problemami cukrzycowymi.

Badanie poziomu cukru we krwi jest proste i bezbolesne. Wystarczy delikatne nakłucie opuszki palca i umieszczenie kropelki krwi na pasku diagnostycznym. Po kilku sekundach glukometr wyświetla wynik. Wszystko odbywa się z zachowaniem wszelkich zasad higieny i za pomocą wyłącznie środków jednokrotnego użycia. Badania wykonują wykwalifikowane pielęgniarki. Określenie poziomu cukru we krwi pozwala zorientować się, czy nie cierpimy na cukrzycę albo nie jesteśmy nią zagrożeni. W przypadku niepokojącego wyniku badani otrzymują informację, jak powinni postąpić, żeby zweryfikować ewentualne zagrożenie chorobą i gdzie szukać fachowej pomocy. Na miejscu wsparciem służy również edukator diabetologiczny, który udziela porad na temat zdrowego żywienia i trybu życia pomagającego ustrzec się cukrzycy.

Ocenia się, że choroba ta dotyczy ok. 2,5 mln Polaków. Rozwija się przez długi czas bez wyrazistych objawów, wywołuje wiele dolegliwości, niszcząc organy wewnętrzne, uszkadzając wzrok. Powoduje trwałą utratę komfortu życiowego i konieczność leczenia trwającego praktycznie do końca życia chorego. Dlatego tak ważne są działania profilaktyczne – wczesne wykrycie schorzenia i zapobieganie jego rozwojowi. Dotychczas z profilaktycznych badań w ramach kampanii społecznej „Zatrzymać Cukrzycę” w różnych miastach Polski skorzystało kilkanaście tysięcy osób.

Składki na ubezpieczenie społeczne rolników od II kw. 2012 r.

Uchwałą Rady Ubezpieczenia Społecznego Rolników z dnia 29 lutego 2012 r., miesięczna składka na ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie na II i III kwartał 2012r. została ustalona w wysokości 42,00 zł za każdą osobę podlegającą temu ubezpieczeniu. Osoby objęte ww. ubezpieczeniem na wniosek w ograniczonym zakresie opłacają 1/3 pełnej składki, tj. 14 zł.

KRUS informuje, że podstawowa miesięczna składka na ubezpieczenie emerytalno-rentowe w II kwartale 2012r. stanowić będzie 10% obowiązującej w marcu 2012r. emerytury podstawowej (wynoszącej 799,18 zł), tj. 80,00 zł.

Dodatkowa miesięczna składka na ubezpieczenie emerytalno-rentowe w II kwartale 2012r. dla osób prowadzących gospodarstwo rolne o powierzchni powyżej 50 ha przeliczeniowych użytków rolnych stanowić będzie:

• 12 % emerytury podstawowej, tj. 96,00 zł dla gospodarstw rolnych obejmujących obszar użytków rolnych do 100 ha przeliczeniowych

• 24 % emerytury podstawowej, tj. 192,00 zł dla gospodarstw rolnych obejmujących obszar użytków rolnych powyżej 100 ha przeliczeniowych do 150 ha przeliczeniowych

• 36 % emerytury podstawowej, tj. 288,00 zł dla gospodarstw rolnych obejmujących obszar użytków rolnych powyżej 150 ha przeliczeniowych do 300 ha przeliczeniowych

• 48 % emerytury podstawowej, tj. 384,00 zł dla gospodarstw rolnych obejmujących obszar użytków rolnych powyżej 300 ha przeliczeniowych.

Prośba do mieszkańców i sympatyków Ornety

W 2013 obchodzimy 700 lecie nadania praw miejskich Ornecie. W związku z powyższym zwracamy się z prośbą do mieszkańców oraz sympatyków Ornety o udostępnienie starych zdjęć oraz dokumentów z życia naszego miasta. Udostępnione zdjęcia oraz dokumenty posłużą nam do przygotowania wystawy o historii miasta. Zdjęcia wraz z opisem miejsca wykonania oraz imieniem i nazwiskiem autora, bądź właściciela można przesyłać na e-maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście dostarczyć do siedziby Urzędu Miejskiego w Ornecie pok. nr 9 PI. Wolności 26 lub Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Orneta ul. Mickiewicza 1

Wakacyjne turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Olsztynie serdecznie zaprasza na turnusy rehabilitacyjne zorganizowane dla dzieci urodzonych pomiędzy 1997 a 2005 rokiem, których przynajmniej jedno z rodziców (prawnych opiekunów) jest uprawnione do świadczeń z ubezpieczenia społecznego rolników. Pierwszeństwo mają dzieci, na które przysługuje zasiłek pielęgnacyjny. Wskazaniem do pobytu dzieci na turnusach z KRUS są wady postawy, choroby układu ruchu lub układu oddechowego.

Turnusy trwają 21 dni. Ze strony KRUS uczestnicy mają zapewnione całodzienne wyżywienie, całodobową opiekę lekarsko-pielęgniarską oraz indywidualny program rehabilitacyjny. Opiekę nad dziećmi sprawuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna. W 2012 roku dla dzieci z naszego województwa przygotowano: - 24 miejsca na turnusie dla dzieci z wadami postawy i chorobami układu ruchu w Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS w Jedlcu w terminie od 18 lipca do 7 sierpnia; całkowity koszt na jedno dziecko wynosi 240 zł - 19 miejsc na turnusie dla dzieci z chorobami układu oddechowego w Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS „Sasanka” w Świnoujściu w terminie od 11 sierpnia do 31 sierpnia; całkowity koszt na jedno dziecko wynosi 273zł.

Wypełnione wnioski od zainteresowanych rolników o skierowanie dziecka na turnus, po uprzednim wypełnieniu skierowania przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub lekarza specjalistę, przyjmuje na terenie województwa warmińsko-mazurskiego Oddział Regionalny KRUS w Olsztynie oraz podległe Oddziałowi Placówki Terenowe, w terminie do 30 kwietnia 2012 r. Kwalifikacji dziecka do konkretnego ośrodka dokonuje Lekarz Inspektor Oddziału Regionalnego.

Wnioski można pobrać w Oddziale, Placówkach lub na stronie internetowej www.krus.gov.pl Szczegółowe informacje na temat turnusów rehabilitacyjnych dla dzieci, w tym wyjaśnienia dotyczące sposobu wypełniania wniosku o skierowanie dziecka na turnus rehabilitacyjny, można uzyskać w oddziale regionalnym KRUS w Olsztynie pod numerem telefonu (89) 534-97-71 wew. 104 oraz na stronie internetowej KRUS.

KRĘGI KULTURY

Rusza projekt Kręgi Kultury " przygotowany przez Centrum Spotkań Europejskich Światowid -znalazł sie na7 miejscu spośród 274 wniosków.W projekcie wezmą udział uczniowie Gimnazjum nr 2 w Ornecie. Będą mieli okazję współpracować z profesjonalnymi instruktorami ,artystami jak również tworzyć w świetnie wyposażonych pracowniach.W ramach projektu planowane są prelekcje z udziałem artystów, twórców, wystaw prac, wyjazdów wszystkich grup do galerii i muzeów w Gdańsku i Sopocie, akcji happeningowych. Mam nadzieje, że projekt to nowe wyzwanie dla naszych uczniów oraz możliwość indywidualnej ekspresji artystycznej .

Więcej na swiatowid.elblag.pl

Uwaga kierowcy

URZĄD MIEJSKI W ORNECIE INFORMUJE, IŻ W DNIACH 13 - 16.02.2012r. PLANOWANA JEST ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU NA ULICACH: ZAMKOWA, KOŚCIELNA, PLAC WOLNOŚCI SIENKIEWICZA.

- 13-16.02.2012 - ZAMKNIĘCIE RUCHU NA UL. ZAMKOWEJ I KOŚCIELNEJ ORAZ

- 13-14.02.2012 – ZAMKNIĘCIE RUCHU NA UL. PLAC WOLNOŚCI, SIENKIEWICZA.

W TYCH DNIACH PLANOWANE SĄ ZDJĘCIA DO FILMU „PAPUSZA” W REŻYSERII JOANNY KOS-KRAUZE I KRZYSZTOFA KRAUZE. ZA UTRUDNIENIA SERDECZNIE PRZEPRASZAMY.

Zagraj w filmie Krzysztofa Krauze

Dodatkowa Praca Statysta Filmowy Poszukujemy osób w każdym wieku do najnowszego filmu Krzysztofa Krauze. Przeżyj przygodę na planie filmowym. Poznaj ciekawe osoby i znanych aktorów. Zarób dodatkowe pieniądze. ZAPRASZAMY Miejski Dom Kultury w Ornecie ul. 1 Maja 45 sobota 15.09 wgodz 14:00 -19:00 niedziela 16.09 w godz.10:00 -19:00 Więcej informacji www.abm-trojmiasto.pl Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., telefon: 509 983 019, 512133 845 Studio ABM Trójmiasto - Sienkiewicza 8, Gdańsk

Cennik opłat

CENNIK OPŁAT

za udostępnienie terenu osobom trzecim pod działalność handlową na MINI TARGOWISKU

Załącznik Nr 1 do Zarządzenia Nr VI/16/2011 Dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Ornecie z dnia 29.09.2011 r.

§ 1.

Ustala się dzienną stawkę opłaty targowej od osób fizycznych, osób prawnych jednostek organizacyjnych nie mających osobowości prawnej, dokonujących sprzedaży na mini targowisku:

 1. od sprzedaży z ręki, kosza, wiadra, skrzynki lub bezpośrednio z placu – 1,00 zł
 2. od sprzedaży ze stoiska bez zadaszenia (powyżej jednego kosza, wiadra, skrzynki)– 2,00 zł
 3.  od sprzedaży z namiotu do 6 m2 lub ławy sprzedażowej do 6 m2 – 8 zł
 4.  z samochodu osobowego lub przyczepy o ładowności do 3,5 tony – 10 zł

§ 2

od sprzedaży innej niż wymieniona w p-kt. 1-5 wysokość opłaty wynosi 15,00 zł

§ 3 Termin płatności opłaty targowej przypada na dzień, w którym była sprzedaż.

Poseł Wojciech Penkalski w Ornecie

Pragnę poinformować Państwa o akcji jaką organizują Posłowie Ruchu Palikota czyli Mobilne Biuro w Ruchu. Przesłaniem tej akcji ma być bliższy kontakt Parlamentarzystów z lokalną społecznością. W dniach 18- 23.07.2012 na terenie okręgu wyborczego 34, Poseł Wojciech Penkalski odwiedzi kilkanaście miast ze swoim mobilnym biurem poselskim. Miejscem postojowym biur będą centra miejscowości, które kolejno biuro będzie odwiedzać.

Poniżej przedstawiam harmonogram trasy biura. Serdecznie zapraszamy Trasa Biura w Ruchu 18.07.2012 środa 10-13 Górowo Iławieckie 14-17 Bartoszyce 19.07.2012 czwartek 09-11 Pasłęk 15-18 Morąg 20.07.2012 piątek 12-14 Orneta 15-18 Lidzbark Warmiński 21.07.2012 sobota 10-13 Miłomłyn 14-17 Ostróda 22.07.2012 niedziela 10-13 Kisielice 14-17 Iława 23.07.2012 poniedziałek 10-13 Lubawa 14-17 Nowe Miasto Lubawskie

Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - Krosno - 15 sierpnia

15 sierpnia w Sanktuarium Maryjnym w Krośnie odbędzie się uroczystość obchodów Święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zorganizowaniem uroczystości zajął się Uniwersytet Trzeciego Wieku w Ornecie oraz proboszcz Parafii w Krośnie, ks. Andrzej Krużycki. Początek zaplanowano na godzinę 13. Po mszy świętej w godzinach 14:30 - 15:30 odbędzie się spotkanie integracyjne. O godzinie 15:30 zobaczymy przedstawienie „Musicie od siebie wymagać nawet gdyby inni od was nie wymagali” — Jan Paweł II. Program słowno-muzyczny przygotowali członkowie stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku. Następnie usłyszymy zespół Port który zaprezentuje piosenki Krzysztofa Klenczona. Po koniec wspólne śpiewanie przy ognisku. Uroczystości zakończy Apel Jasnogórski. Dla chętnych przygotowano autokar który odjedzie z parkingu przy MDK o godzinie 12:30.

 

{module Link do NK|none}

 

 

Najpiękniejsze miejsca Ornety - konkurs

 

KONKURS FOTOGRAFICZNY PT. „NAJPIĘKNIEJSZE MIEJSCA ORNETY” Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie fotograficznym "Najpiękniejsze miejsca Ornety". Konkurs trwa do 18 lipca 2012 r. W tym czasie każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 fotografie. Należy je złożyć lub przesłać do Urzędu Miejskiego w Ornecie w wersji wydrukowanej na papierze fotograficznym oraz dostarczyć w formie elektronicznej. Zdjęcia tylko w wersji cyfrowej nie będą brały udziału w konkursie. Regulamin konkursu znajduje się poniżej:

Regulamin konkursu fotograficznego „ Najpiękniejsze Miejsca Ornety”

1. POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Organizatorem konkursu jest Urząd Miejski w Ornecie.

2. Patronat nad konkursem sprawuje Burmistrz Ornety.

3. Zasady konkursu określa niniejszy regulamin, który wchodzi w życie z dniem rozpoczęcia konkursu i obowiązuje do czasu jego zakończenia.

4. Dostarczenie lub przesłanie zdjęć na konkurs jest równoznaczne z poddaniem się uczestnika procedurze regulaminowej konkursu.

5. Konkurs jest otwarty dla wszystkich fotografujących, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów

6. Konkurs trwa do 18 lipca 2012 roku.

2. ZDJĘCIA

1. Każdy uczestnik może zgłosić maksymalnie 3 fotografie,

2. Fotografie mogą być zarówno w poziomie jak i w pionie, kolorowe, czarno-białe i w sepii, wydrukowane na papierze fotograficznym w formacie minimum A4(21cm x 30cm), oraz przesłane w wersji elektronicznej w formacie JPG w wysokiej rozdzielczości.

3. Zdjęcia przesłane tylko w formie cyfrowej nie wezmą udziału w konkursie,

4. Z konkursu wyłącza się prace uprzednio nagradzane lub wystawiane.

5. Termin zgłaszania zdjęć mija 18 lipca 2012 r. Za datę zgłoszenia uważa się datę wpłynięcia pracy konkursowej do siedziby Organizatora.

6. Zgłaszane do konkursu fotografie należy opisać na odwrocie bądź kopercie: tytuł konkursu, tytuł zdjęcia, informację na temat przedstawionego na zdjęciu miejsca, imię, nazwisko, adres, telefon lub e-mail autora zdjęć.

7. Organizator informuje uczestników konkursu, iż ich dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane na podstawie wyrażonej dobrowolnie przez uczestnika zgody, w siedzibie Organizatora, wyłącznie w związku z wykonaniem postanowień niniejszego Regulaminu. Każdy z uczestników ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawiania.

8. Fotografie należy składać bezpośrednio w Sekretariacie Urzędu Miejskiego w Ornecie, I piętro, do godz. 15.30 lub przesyłać na adres: Urząd Miejski w Orneta, ul. Plac Wolności 26, 11-130 Orneta Z dopiskiem: konkurs fotograficzny „Najpiękniejsze miejsca Ornety”.

9. Oceny fotografii oraz przyznania nagród dokona Jury Konkursu, które powoła Burmistrz Ornety

3. HARMONOGRAM KONKURSU Nadsyłanie prac: do 18 lipca 2012 r. Ocena jury: do 24 lipca 2012 r. Zawiadomienie o werdykcie Jury: do 26 lipca 2012 r. Wystawa pokonkursowa prac: lipiec - sierpień 2012 r.

4. NAGRODY

1. Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe. Nagrodzone zdjęcia zostaną również umieszczone w nowo powstałym folderze o Ornecie.

2. Laureaci zostaną powiadomieni przez Organizatora drogą e-mailową, telefoniczną lub listowną.

5. PUBLIKOWANIE ZDJĘĆ

1. Zgłoszenie zdjęcia do konkursu oznacza wyrażenie zgody na jego nieodpłatne wykorzystywanie do promocji miasta Orneta. Organizator zastrzega sobie prawo do publikowania fotografii zgłoszonych do konkursu, umieszczania ich na stronach internetowych, w mediach i wykorzystania ich w innej formie, podając dane autora.

2. Zdjęcia prezentujące wysoki poziom techniczny i merytoryczny zostaną po zakończeniu konkursu umieszczone w miejskiej bazie fotograficznej i będą wykorzystywane przez Urząd do celów promocyjnych. Także i w tym przypadku fotografie będą opisane nazwiskami autorów.

6. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Zgłoszenie fotografii do konkursu jest jednoznaczne z przyjęciem warunków niniejszego regulaminu i oświadczeniem, że fotografie złożone na konkurs zostały wykonane osobiście.

2. Fotografie zgłoszone do konkursu nie będą zwracane i pozostaną w zbiorach Urzędu Miejskiego w Ornecie.

3. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody spowodowane opublikowaniem nieprawdziwych danych osobowych, bądź innych nieprawdziwych informacji opartych na zgłoszeniach sporządzonych przez Uczestników.

4. Decyzje Jury są ostateczne i wiążące dla Uczestników.

5. Ostateczna interpretacja niniejszego regulaminu należy do Organizatora.

6. W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem zastosowanie mają przepisy kodeksu cywilnego.

31.05 - Prowadzenie świetlicy wiejskiej w Dąbrówce

Burmistrz Ornety ogłasza
otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego
 
Burmistrz Ornety ogłasza otwarty konkurs ofert mający na celu przyznanie dotacji podmiotom
prowadzącym działalność pożytku publicznego na wsparcie realizacji przedsięwzięcia związanego
z realizowanym przez Gminę Orneta zadaniem:
I. Zakres przedmiotowy:
1. Prowadzenie świetlicy wiejskiej w Dąbrówce jako miejsca spotkań i organizacji czasu wolnego
mieszkańców wsi – 5.000zł
II. Formy realizacji zadań:
1. Prowadzenie świetlicy wiejskiej w Dąbrówce jako miejsca spotkań i organizacji czasu wolnego
mieszkańców wsi w szczególności poprzez:
a) pomoc w rozwiązywaniu trudności w nauce,
b) wspieranie i upowszechnianie działań wspomagających rozwój i integrację społeczności na
obszarach wiejskich, w szczególności poprzez organizację alternatywnych form i miejsc spotkań
mieszkańców,
c) aktywizację społeczności lokalnej, wzmacnianie więzi lokalnej, kształtowanie pozytywnych
postaw w szczególności dzieci i młodzieży,
– kwota dofinansowania 5.000zł
Minimalne standardy świetlicy:
- zapewnienie możliwości uczestnictwa w zajęciach edukacyjnych, kulturowych, rekreacyjnych,
sportowych itp. przez minimum 20 godzin tygodniowo, w lokalu udostępnionym przez
gminę Orneta,
- zapewnienie uczestnikom opieki oraz bezpieczeństwa,
- umożliwienie uczestnikom rozwoju zainteresowań i talentów,
- umożliwienie uczestnikom korzystania z internetu w miarę możliwości sprzętowych,
- pomoc w rozwiązywaniu trudności w nauce,
- w programie świetlicy należy uwzględnić zadania zmierzające do organizowania wspólnych działań
dzieci, młodzieży, dorosłych i osób starszych, angażowania rodziców/opiekunów dzieci i młodzieży,
- nadzór w zakresie przestrzegania przez uczestników norm i zasad współżycia społecznego,
- współpraca z sołtysem, radą sołecką w zakresie prac wykonywanych na rzecz sołectwa,
III. Termin i warunki realizacji zadania
1. Szczegółowe warunki realizacji zadania zostaną określone w umowie zgodnej z Rozporządzeniem Ministra
Pracy i Polityki Społecznej Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 grudnia 2010 r.
Dz.U. 2011 nr 6 poz. 25.
2. Zadanie winno być wykonywane w terminie: od 1 czerwca do 31 grudnia 2011
3. Zadanie winno być zrealizowane z najwyższą starannością, zgodnie z zawartą umową oraz z obowiązującymi
standardami i przepisami w zakresie opisanym w ofercie.
4. Wymagany minimalny wkład organizacji 20%.
5. Na czas realizacji zadania Burmistrz Ornety użyczy nieruchomość położoną w miejscowości Dąbrówka,
na podstawie odrębnej umowy;
6. Biorący w użyczenie między innymi zobowiązuje się:
a) ponosić będzie wszelkie koszty związane z eksploatacją przedmiotu użyczenia,
b) dokonywać we własnym zakresie i na własny koszt napraw i remontów w zakresie bieżącego użytkowania
przedmiotu użyczenia,
c) utrzymywać budynek we właściwym stanie technicznym, estetycznym, sanitarnym i przeciwpożarowym,
IV. Wysokość dotacji na realizację zadań
1. W budżecie Gminy Orneta na realizację wskazanego zadania przeznaczono w 2011 r. kwotę
ujętą w pkt. I ogłoszenia. Kwota ta może ulec zmniejszeniu w przypadku przyjęcia przez Komisję
Konkursową stwierdzenia, że zadanie można zrealizować mniejszym kosztem lub, gdy zaistnieje
konieczność zmniejszenia budżetu w części przeznaczonej na realizację zadania z ważnych przyczyn,
niemożliwych do przewidzenia w dniu ogłaszania konkursu.
2. W 2010 r. udzielano dotacji na niżej wskazane zadania:
1. Miejski Klub Sportowy „Błękitni” na zadanie - Utworzenie amatorskiej drużyny piłki nożnej dla
mieszkańców miasta, sołectw gminy Orneta i udział w zawodach sportowych – 10.000zł
2. Miejski Klub Sportowy „Błękitni” na zadanie - Zorganizowanie obozu wypoczynkowego z elementami
socjoterapii dla dzieci z rodzin dysfunkcyjnych – 6.000zł
3. Uczniowski Integracyjny Klub Sportowy „MIG”, na zadanie - Integracja środowiska lokalnego poprzez sport
– 2.000zł
2
4. Uczniowski Integracyjny Klub Sportowy „MIG”, na zadanie - zajęcia sportowo-rekreacyjne dla osób
niepełnosprawnych – 1.000zł
5. Uczniowski Klub Sportowy „BYSTRY”, na zadanie - Zorganizowanie zajęć sportowych
i rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży – 1.500zł
6. Uczniowski Klub Sportowy „BYSTRY”, na zadanie - Organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży –
4.000zł
7. Stowarzyszenie Arkadia na zadanie - Organizacja czasu wolnego dzieci i młodzieży – 2.000zł
8. Stowarzyszenie Rozwoju Miasta i Gminy Orneta „Ornecianie” na zadanie - Działania na rzecz
upowszechniania lokalnego dziedzictwa kulturowego – 6.000zł
9. CARITAS Archidiecezji Przemysko-Warszawskiej Środowiskowy Dom Samopomocy w Henrykowie, na
zadanie - Działania na rzecz integracji środowisk osób niepełnosprawnych – 4.000zł
10. Orneckie Stowarzyszenie Wspierania Osób Niepełnosprawnych, na zadanie Zajęcia sportowo-rekreacyjne
dla osób niepełnosprawnych - 1.000zł
11. Szkolny Ludowy Klub Sportowy „TRAMP”, na zadanie - Zorganizowanie zajęć sportowych
i rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży – 2.500zł
12. Stowarzyszenie Rozwoju Miasta i Gminy Orneta „Ornecianie” na zadanie - Prowadzenie działań na rzecz
osób starszych – 2.000zł
13. Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Osobom Niepełnosprawnym na zadanie - Zajęcia sportowo-rekreacyjne
dla osób niepełnosprawnych – 3.000zł
14. Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Osobom Niepełnosprawnym na zadanie - Działania na rzecz integracji
środowisk osób niepełnosprawnych – 6.000zł
V. Warunki przyznawania dotacji
1. Szczegółowe warunki przyznawania dotacji celowej na realizację zadania i tryb płatności zostaną określone
w umowie zawartej na podstawie ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego
i o wolontariacie (Dz.U. z 2010 r., Nr 28, poz. 146).
2. Burmistrz Ornety zastrzega sobie prawo do odwołania konkursu bez podania przyczyny, przesunięcia terminu
składania ofert oraz zmiany terminu zakończenia postępowania konkursowego.
3. Burmistrz Ornety może odmówić podmiotowi wyłonionemu w konkursie przyznania dotacji i podpisania
umowy w przypadku, gdy okaże się, że zadanie można zrealizować mniejszym kosztem, a także, gdy
rzeczywisty zakres zadania odbiega od opisanego w ofercie, podmiot lub jego reprezentanci utracą zdolność do
czynności prawnych albo zostaną ujawnione nieznane wcześniej okoliczności podważające wiarygodność
merytoryczną lub finansową oferenta.
4. Wysokość przyznanej dotacji może być niższa niż wnioskowana w ofercie. W takim przypadku podmiot
składający ofertę może negocjować zmniejszenie zakresu rzeczowego zadania lub wycofać swoją ofertę.
5. Ustala się wynagrodzenie wolontariusza w wysokości 7 zł za godz.(wkład własny finansowy organizacji)
6. Wynagrodzenia w złożonej ofercie nie mogą przekroczyć 30% udzielonej dotacji.
7. Ustala się wysokość stawki za uzasadnione delegacje samochodowe na 0,70 zł za 1km.
V. Termin składania ofert
Oferty należy składać do 13.05.2011 r. do godz. 15.30 w sekretariacie Urzędu Miejskim w Ornecie osobiście lub
za pośrednictwem poczty w zamkniętych kopertach z dopiskiem
„Otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego pn. „nazwa zadania”.
O zachowaniu terminu decyduje data złożenia oferty w sekretariacie lub data stempla pocztowego.
VI. Termin, tryb i kryteria stosowane przy wyborze oferty
1. Do konkursu mogą przystąpić organizacje prowadzące działalność w sferze pożytku publicznego, określone
w ustawie z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku i publicznego wolontariacie (Dz.U. z 2010 r., Nr 28, poz. 146).
2. Oferty realizacji zadania publicznego należy sporządzić według wzoru określonego w załączniku nr l do
rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 grudnia 2010 r. Dz.U. 2011 nr 6 poz. 25.
w sprawie wzoru oferty i ramowego wzoru umowy dotyczących realizacji zadania publicznego oraz wzoru
sprawozdania z wykonania tego zadania.
Wzory oferty i sprawozdania można odebrać w Urzędzie Miejskim w Ornecie , przy ul. Plac Wolności 26
– pokój Nr 9.
Powyższe dokumenty dostępne są również na stronie http://www.orneta-umig.bip-wm.pl w zakładce
„kontakty i współpraca”
3. Oferta winna zawierać:
a) szczegółowy zakres rzeczowy zadania proponowanego do realizacji zawierający opis planowanego działania,
b) informacje o terminie i miejscu realizacji zadania,
c) kalkulację przewidywanych kosztów realizacji zadania,
d) informację o wcześniejszej działalności podmiotu składającego ofertę w zakresie, którego dotyczy zadanie,
e) informację o posiadanych zasobach rzeczowych i kadrowych zapewniających wykonanie zadania,
f) informację o wysokości środków finansowych własnych albo pozyskanych na realizację danego zadania
z innych źródeł (minimalny wkład własny organizacji 20%),
g) aktualny statut podmiotu składającego ofertę,
h) oświadczenie o terminowym rozliczeniu się przez podmiot składający ofertę .
i) aktualny odpis potwierdzający wpis do właściwej ewidencji lub rejestru dotyczący statusu prawnego podmiotu
składającego ofertę i prowadzonej przez niego działalności,
3
j) sprawozdanie finansowe i merytoryczne z działalności podmiotu za 2010 rok lub - w przypadku
dotychczasowej krótszej działalności - za okres tej działalności,
k) ankietę do Orneckiego Banku Organizacji Pozarządowych
4. Wybór oferty nastąpi w oparciu o następujące kryteria:
a) ilością osób objętych realizacją planowanego zadania,
b) posiadanie przez podmiot składający ofertę odpowiedniego doświadczenia oraz potencjału kadrowego,
ekonomicznego i rzeczowego,
c) zgodność oferty ze statutem i innymi dokumentami źródłowymi dotyczącymi podmiotu składającego ofertę,
d) osiągnięcia i doświadczenie podmiotu składającego ofertę w realizacji proponowanego lub podobnego
projektu,
e) rodzaj i celowość planowanych kosztów, w tym wielkość i celowość wnioskowanej dotacji, jak również
wkładu własnego i środków pochodzących z innych źródeł, także w porównaniu z możliwymi do uzyskania
efektami merytorycznymi i rzeczowymi,
f) posiadanie niezbędnych zezwoleń, upoważnień i decyzji, jeżeli są wymagane przepisami prawa lub innymi
przepisami i zasadami dotyczącymi rodzaju działalności lub proponowanego zadania,
g) rzetelność i terminowość wykonywania i rozliczania dotychczasowych zadań finansowanych z budżetu
Gminy Orneta
h) Celowość oferty oraz zgodność zakresu rzeczowego oferty z polityką Urzędu Miejskiego w Ornecie.
5. Oferty sporządzone wadliwie albo niekompletne, co do wymaganego zestawu dokumentów lub informacji,
a także oferty złożone po terminie pozostają bez rozpatrzenia.
6. Złożone oferty rozpatrzy Komisja Konkursowa powołana przez Burmistrza Ornety w terminie
do dnia 31.05.2011 r.
7. Konkurs rozstrzyga Burmistrz Ornety, który dokonuje wyboru ofert najlepiej służących realizacji zadania.
Rozstrzygnięcie konkursu podaje się do publicznej wiadomości na stronie internetowej http://www.ornetaumig.
bip-wm.pl
8. Konkurs zostanie rozstrzygnięty, jeżeli zostanie zgłoszona przynajmniej jedna oferta.
9. Zadanie może zostać zlecone kilku podmiotom, w zależności od ich możliwości organizacyjnych
i ekonomicznych.
10. Złożenie oferty nie jest jednoznaczne z przyznaniem dotacji.
11. Od rozstrzygnięcia konkursu oferentom nie przysługuje odwołanie.
VII. Informacje dodatkowe
1. W przypadku rezygnacji podmiotu lub odmowy podpisania umowy przez Burmistrza Ornety z wyżej
podanych przyczyn, Burmistrz może zarezerwowane środki przeznaczyć na realizację zadania w innym trybie,
przewidzianym w obowiązujących przepisach prawa.
2. Szczegółowe i ostateczne warunki realizacji, finansowania i rozliczenia zadania reguluje umowa zawierana
pomiędzy Burmistrzem Ornety a wyłonionym w konkursie podmiotem.
3. Wyłoniony podmiot jest zobowiązany zamieszczać we wszystkich drukach związanych z realizacją zadania
(plakatach, zaproszeniach, regulaminach, komunikatach itp.), a także w ogłoszeniach prasowych, reklamach,
wykazach sponsorów, informacji o tym, że zadanie jest dotowane przez Urząd Miejski w Ornecie.
4. Nie będą przyznawane dotacje na realizację bieżących zadań statutowych organizacji pozarządowych i innych
podmiotów. Dotacje nie będą przyznawane również na wydatki nie związane bezpośrednio z realizacją danego
zadania.
5. Podmiot, który otrzyma dotację z budżetu Gminy Orneta jest zobowiązany do:
a) poddania się kontroli i ocenie realizacji zadania,
b) składania sprawozdań z realizacji zadania,
c) wyodrębnienia w ewidencji księgowej środków otrzymanych na realizację umowy,
d) dostarczenia na wezwanie oryginałów dokumentów (faktur, rachunków) oraz dokumentacji, o której mowa
wyżej, celem kontroli prawidłowości wydatkowania dotacji oraz kontroli prowadzenia właściwej dokumentacji
z nią związanej.
6. W rozliczeniu dotacji nie będą uwzględniane dokumenty finansowe wystawione przed datą zawarcia umowy.
7. Nadzór nad realizacją zadania powierza się pracownikowi Urzędu Miejskiego ds. kultury i oświaty.
8. Oferty dotyczące zadania :
można konsultować w Urzędzie Miejskim, Kamieniczka C – Hanna Glińska-Szmatowicz, tel.(055) 22 10 229
w godz. 7.30- 15.30,
Szczegółowa treść ogłoszenia znajduję się na stronie internetowej http://www.orneta-umig.bip-wm.pl
i tablicach ogłoszeniowych Urzędu Miejskiego w Ornecie oraz u Pełnomocnika Burmistrza
ds. Organizacji Pozarządowych.

60-lecie sformowania 29 PLM

15 czerwca br. w Ornecie odbędą się uroczyste obchody 60-lecia sformowania 29 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego, który stacjonował w Ornecie w latach 1952-1968 i którego imię nosi Gimnazjum Nr 2 w Ornecie. Uroczystości rozpoczną się o godz. 12 uroczystą sesją Rady Miejskiej w Ratuszu , podczas której zostanie nadany tytułu honorowego obywatela Ornety ostatniemu Dowódcy PLM Płk. Pil. Dypl. Franciszkowi Walentynowi .

Na obchody rocznicy składają się również: otwarcie wystawy poświęconej historii 29 Pułku w Galerii Art. Nova przy ul. Rycerskiej oraz po przemarszu ulicami naszego miasta Apel Pamięci Pilotów przy Grobie Nieznanego Żołnierza na Cmentarzu Komunalnym. Uroczystości przeprowadzone zostaną przy udziale orkiestry wojskowej oraz kompanii honorowej Wojska Polskiego, obecnych dowódców wojskowych i byłych pilotów jednostki w Ornecie. Serdecznie zapraszamy.

Zobacz także

Promotion