• Start
  • Witamy na ornecianka.pl
 • News
 • Forum
 • Samorząd
  • Sesja Rady Miejskiej Ornety
   Obrady Rady Miejskiej
 • Na sygnale
  • Na sygnale
   Na sygnale
 • Gospodarka
 • Kultura
 • Sport

Cz16082018

Ostatnia aktualizacja12:26:43 AM

Font Size

Cpanel

Trwa dyskusja o środkach unijnych dla obszarów wiejskich

 

Trwa dyskusja o środkach unijnych dla obszarów wiejskich 
<p style=Trwa dyskusja o środkach unijnych dla obszarów wiejskich

Trwa dyskusja o środkach unijnych dla obszarów wiejskich

W latach 2014-2020 Polska otrzyma ponad 13,5 mld euro na Program Rozwoju Obszarów Wiejskich. Samorządy województw postulują, aby w programie znalazły się środki na infrastrukturę wodno-kanalizacyjną oraz lokalne drogi, a zarządzanie funduszami było w mniejszym stopniu zcentralizowane. Wczoraj w Olsztynie przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi omawiali najnowszy projekt programu. Polskie regiony są bardzo zróżnicowane – mówi wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jarosław Słoma. – Nie można tak samo traktować rolnictwa na Warmii i Mazurach oraz w Małopolsce, dlatego chcemy, aby większą rolę w działaniach przewidzianych na kolejne lata odgrywały regionalne samorządy. Uważamy także, że w programie powinny znaleźć się środki na budowę lokalnych dróg oraz infrastruktury wodno-kanalizacyjnej.

Specjalne stanowisko w sprawie projektu PROW na lata 2014-2020 przedstawiciele samorządu województwa uchwalili już 7 lutego podczas obrad Konwentu Marszałków RP w Kielcach. W obecnej propozycji programu ministerstwo najwięcej środków, bo po 4 mld euro, proponuje przeznaczyć na poprawę konkurencyjności w rolnictwie oraz ochronę ekosystemów. Chodzi tu o działania takie jak: organizowanie szkoleń, warsztatów i punktów doradztwa dla rolników, inwestycje w sprzęt i innowacyjne technologie, wspomaganie nisko przetworzonej produkcji rolno-spożywczej, zalesianie w celu utworzenia korytarzy ekologicznych i kompleksów leśnych, wspieranie rolnictwa zrównoważonego i ekologicznego, ochrona gleb i wód, zachowanie tradycyjnych odmian roślin i gatunków zwierząt.

W najnowszym projekcie programu nie znalazły się wydatki związane z inwestycjami wodno-kanalizacyjnymi oraz drogowymi. Z edycji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2014 korzysta 110 na 116 warmińsko-mazurskich gmin.

comments

Dodaj komentarz

Wydawca portalu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za zgodność z prawdą podawanych przez użytkowników informacji i prezentowane przez nich opinie, a także za ewentualne skutki będące następstwem stosowania się do prezentowanych na stronie komentarzy. Za publikowane na portalu komentarze, wyłączną odpowiedzialność ponoszą ich autorzy. Wydawca i redakcja portalu informują, że w żaden sposób nie ingerują w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników w komentarzach. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy sprzecznych z prawem oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Uwaga - zarejestrowani użytkownicy nie muszą wpisywać zabezpieczenia przed spamem.

Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz także

Promotion