• Start
  • Witamy na ornecianka.pl
 • News
 • Forum
 • Samorząd
  • Sesja Rady Miejskiej Ornety
   Obrady Rady Miejskiej
 • Na sygnale
  • Na sygnale
   Na sygnale
 • Gospodarka
 • Kultura
 • Sport

Cz16082018

Ostatnia aktualizacja12:26:43 AM

Font Size

Cpanel

"Tu na razie jest ściernisko, ale będzie San Francisco…"

Mało kto z Ornecian wierzył, że przedwyborcze mrzonki Ireneusza Popiela o strefie przedsiębiorczości kiedykolwiek się zmaterializują. Nie ukrywam, że ja także z dużym dystansem podchodziłam do tego pomysłu. Jak się na szczęście okazało nie miałam racji.

Dzisiaj Zarząd Województwa podjął decyzję o dofinansowaniu uzbrojenia terenów inwestycyjnych w Ornecie z projektu "Kompleksowe przygotowanie terenów inwestycyjnych przy ul. Przemysłowej w Ornecie” Wartość projektu: 11 052 428,41 zł Wnioskowana kwota dofinansowania: 8 823 940,61zł

Przedmiot projektu: Przygotowanie terenów inwestycyjnych, zlokalizowanych w południowo-wschodniej części Ornety; budowa elementów infrastruktury technicznej: sieci uzbrojenia podziemnego, sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, sieci telekomunikacyjnej i dróg dojazdowych do tych terenów. Powierzchnia strefy przedsiębiorczości - 20,92 ha (6 działek inwestycyjnych).

Przypomnijmy, że 30 maja br. Gmina Orneta złożyła do Departamentu Wdrażania Programów Operacyjnych Ministerstwa Gospodarki wniosek na zadanie inwestycyjne pn. „Kompleksowe przygotowanie terenów inwestycyjnych przy ul. Przemysłowej w Ornecie”, który został zaakceptowany do dofinansowania. Podpisanie umowy POIG.06.02.02-00-074/1 odbyło się 13 października. Celem głównym projektu jest stworzenie przedsiębiorstwom korzystnych warunków do inwestowania i prowadzenia działalności gospodarczej na terenie gminy Orneta poprzez kompleksowe przygotowanie terenów inwestycyjnych przy ul. Przemysłowej w Ornecie. Ministerstwo Gospodarki przyznało Gminie Orneta dofinansowanie projektu "Kompleksowe przygotowanie terenów inwestycyjnych przy ul. Przemysłowej w Ornecie" w kwocie 561 850,00 zł natomiast wartość całego projektu to kwota 661 000,00 zł. Dofinansowanie otrzymało 8 projektów z całej Polski, z tego dwa z województwa warmińsko - mazurskiego.

Przedmiotem wniosku było wykonanie następujących działań studyjno –koncepcyjnych:

- opracowanie Programu Funkcjonalno-Użytkowego zawierającego kompleksowe badania geotechniczne i koncepcję zagospodarowania terenu,

- opracowanie raportu oddziaływania na środowisko,

- opracowania Studium Wykonalności,

- opracowanie dokumentacji technicznej i projektowo-budowlanej związanej z uzbrojeniem terenu pod inwestycje.

comments

Dodaj komentarz

Wydawca portalu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za zgodność z prawdą podawanych przez użytkowników informacji i prezentowane przez nich opinie, a także za ewentualne skutki będące następstwem stosowania się do prezentowanych na stronie komentarzy. Za publikowane na portalu komentarze, wyłączną odpowiedzialność ponoszą ich autorzy. Wydawca i redakcja portalu informują, że w żaden sposób nie ingerują w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników w komentarzach. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy sprzecznych z prawem oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Uwaga - zarejestrowani użytkownicy nie muszą wpisywać zabezpieczenia przed spamem.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

0 #8 Alex 2013-04-05 21:12
Ja tylko tyle powiem w tej kwestii jakie są zadania starosty i zastępcy starosty dbanie o dobro powiatu a nie na rzecz lidzbarka warmińskiego wszyscy mają gdzieś nasze miasto ja bym wolał by orneta nienaleźała do tego powiatu zero wsparcia porzucone same na pastwe losu najlepiej jakby orneta naleźała do powiatu braniewskiego wszyscy młodzi ludzie wyjeźdzają z naszego miasta z powodu braku pracy a jak jest praca to groszowa normalnie szok tylko spakować walizki i wyjechać z tąd jak najczęściej to robią naśi mieszkańcy:-P
Cytować
0 #7 anonim 2012-07-17 14:29
Orneta to zielona wyspie na mapie powiatu. Mamy najlepszego burmistrza i najlepszą radę miejską od 1410 :lol:
Cytować
+1 #6 gość_orneta 2012-07-17 01:04
prawidłowa postawa pana burmistrza oby tak dalej, mój głos ma pan w 100 % pozdrawiam :)
Cytować
0 #5 anonim 2012-01-13 18:23
Obietnice wyborcze burmistrza popiela
1. gazyfikacja Ornety (w ostatniej kadencji doprowadziliśmy do stworzenia dokumentacji i wszelkich uzgodnień z tym związanych). I etap – podłączenie zakładów przemysłowych 2. budowa obwodnicy Ornety 3. budowa basenu
4. odbudowa mostu przy drodze Bogatyńskie –Drwęczno
5. zagospodarowani e terenu byłej Jednostki Wojskowej
6. budowa monitoringu wizyjnego ORNETY
7. modernizacja sieci burzowej w mieście
8. modernizacja ulicy Aleja Wojska Polskiego
9. przygotowanie terenu pod budowę garaży 10.modernizacja targowiska miejskiego
Cytować
0 #4 ploter 2012-01-04 22:01
Cytuję anonim:
Obietnice wyborcze burmistrza popiela
1. gazyfikacja Ornety (w ostatniej kadencji doprowadziliśmy do stworzenia dokumentacji i wszelkich uzgodnień z tym związanych). I etap – podłączenie zakładów przemysłowych 2. budowa obwodnicy Ornety 3. budowa basenu
4. odbudowa mostu przy drodze Bogatyńskie –Drwęczno
5. zagospodarowanie terenu byłej Jednostki Wojskowej
6. budowa monitoringu wizyjnego ORNETY
7. modernizacja sieci burzowej w mieście
8. modernizacja ulicy Aleja Wojska Polskiego
9. przygotowanie terenu pod budowę garaży 10.modernizacja targowiska miejskiegozbiór „pobożnych” życzeń :lol:
Cytować
0 #3 biznesmen 2012-01-04 20:45
PAnie BUrmistrzu BRak INformacji Powoduje ŻE MÓzg LUdzki ZAczyna PRodukować FAntasmagorie KTórych NIe POtrafi ODróżnić OD RZeczywistości
Cytować
+1 #2 anonim 2011-12-29 11:14
Obietnice wyborcze burmistrza popiela
1. gazyfikacja Ornety (w ostatniej kadencji doprowadziliśmy do stworzenia dokumentacji i wszelkich uzgodnień z tym związanych). I etap – podłączenie zakładów przemysłowych 2. budowa obwodnicy Ornety 3. budowa basenu
4. odbudowa mostu przy drodze Bogatyńskie –Drwęczno
5. zagospodarowani e terenu byłej Jednostki Wojskowej
6. budowa monitoringu wizyjnego ORNETY
7. modernizacja sieci burzowej w mieście
8. modernizacja ulicy Aleja Wojska Polskiego
9. przygotowanie terenu pod budowę garaży 10.modernizacja targowiska miejskiego
Cytować
-1 #1 anonim 2011-12-08 10:30
Fajna sprawa. Bardzo udana inicjatywa. Dobry przykład że jednak coś można zrobić jak się chce.
Cytować