• Start
  • Witamy na ornecianka.pl
 • News
 • Forum
 • Samorząd
  • Sesja Rady Miejskiej Ornety
   Obrady Rady Miejskiej
 • Na sygnale
  • Na sygnale
   Na sygnale
 • Gospodarka
 • Kultura
 • Sport

Pn24092018

Ostatnia aktualizacja12:26:43 AM

Font Size

Cpanel

Orneta na "dotacjach"

Coraz bardziej widać w gminie Orneta że Polska jest w UE. Pierwszymi beneficjentami unijnej pomocy byli nasi rolnicy którzy wykorzystują szansę na modernizacje swoich gospodarstw. Sporo środków pozyskał także nasz samorząd.  Również orneccy przedsiębiorcy skutecznie pozyskują unijne dofinansowanie na nowe inwestycje z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury. Jako przykłady efektywnego pozyskiwania środków finansowych na rozwój orneckich firm możemy podać:

Zakład Stolarski "STOLBAR" Bartosz Chrząszcz na projekt "Wzmocnienie pozycji rynkowej firmy "STOLBAR" w Ornecie poprzez zakup maszyn stolarskich i środka transportu" otrzymał 18 450 zł.

AN-TER Spółka Jawna - Fijarczyk i Spółka z działania "1.1.9 Inne inwestycje w przedsiębiorstwa" uzyskała dofinansowanie w wysokości 1 499 765 zł na projekt "Poprawa konkurencyjności przedsiębiorstwa AN-TER poprzez inwestycje umożliwiające zwiększenie ilości i jakość produkcji"

Następnym przykładem może być pan Kogowski który otrzymał 1 493 000 zł na projekt "Utworzenie Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów oraz rozbudowa warsztatu w Ornecie" z tego samego działania co firma pana Fijarczyka. Wcześniej pan Kogowski otrzymał wsparcie w wysokości 89 760,55 zł na Zakup nowoczesnej, w pełni zautomatyzowanej, hydraulicznej platformy do ratownictwa drogowego, holowania i transportu samochodów i innych pojazdów na podwoziu IVECO.

Kolejnym przykładem jest Firma Handlowo-Usługowa "Eden" Piotr Butkiewicz. Z działania "2.1.1 Baza noclegowa i gastronomiczna" na projekt "Zakup wyposażenia w celu uruchomienia nowego hotelu z restauracją w Ornecie" otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 662 221 zł.

comments

Dodaj komentarz

Wydawca portalu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za zgodność z prawdą podawanych przez użytkowników informacji i prezentowane przez nich opinie, a także za ewentualne skutki będące następstwem stosowania się do prezentowanych na stronie komentarzy. Za publikowane na portalu komentarze, wyłączną odpowiedzialność ponoszą ich autorzy. Wydawca i redakcja portalu informują, że w żaden sposób nie ingerują w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników w komentarzach. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy sprzecznych z prawem oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Uwaga - zarejestrowani użytkownicy nie muszą wpisywać zabezpieczenia przed spamem.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

+1 #1 anonim 2011-11-19 09:51
Może zaczną zatrudniać pracowników legalnie
Cytować

Zobacz także

Promotion