• Start
  • Witamy na ornecianka.pl
 • News
 • Forum
 • Samorząd
  • Sesja Rady Miejskiej Ornety
   Obrady Rady Miejskiej
 • Na sygnale
  • Na sygnale
   Na sygnale
 • Gospodarka
 • Kultura
 • Sport

So22092018

Ostatnia aktualizacja12:26:43 AM

Font Size

Cpanel

Cukier krzepi czy trzepie po kieszeni?

ceny cukru szybują ostro w górę
cena cukru w niemieckim lidlu

Cukier krzepi jak przekonywał Melchior Wańkowicz, a wódka jeszcze lepiej jak twierdzą znawcy tematu. To jednak niekrzepiące właściwości cukru będą tematem tej notatki. Mieszkańcy całej Polski z niepokojem patrzą na galopujące ceny cukru. Starszym przypomniały się sceny żywcem wycięte z PRL-owskiej rzeczywistości. Nikogo dziś nie dziwi widok starszego człowieka z dziesięcio kilogramową zgrzewką cukru pod pachą. Wszyscy zadajemy sobie jedno pytanie - co się dzieje? Analitycy giełdowi przekonują, że to wina nieurodzaju w Rosji i Indiach. Już w listopadzie ubiegłego roku ostrzegano, że cena białego proszku poszybuje ostro w górę. Niekorzystną dla konsumentów sytuację wykorzystały fundusze inwestycyjne lokując wolne środki w towary spożywcze. Cukier nadaje się do tego idealnie. Jest łatwy w transporcie i nie psuje się podczas składowania. Jednak sytuacja w Polsce jest bardziej skomplikowana. Po wejściu naszego kraju do EU zamknięto dużą część cukrowni. Aktualnie spożywamy więcej cukru niż jesteśmy w stanie wyprodukować. Mamy więc przyczynę szokujących podwyżek. Zastanawiające jest tylko, że np. w Niemczech cena kilograma cukru oscyluje w granicach 60 - 70 centów i ostatnio spadła. Przykładowo w sieci LIDL kosztuje 65 centów czyli około 2,60 zł. Zobacz cenę w LIDLU

 

Na chwilę obecną w Ornecie najtańszy cukier mamy w Biedronce, jest po 4,34zł. Ale tylko teoretycznie ponieważ cukru po prostu nie ma. W markecie Polo kosztuje on już 4,49 a najdroższy jest w "Centrum" gdzie za kilogram zapłacimy 4,99zł ( wszystkie ceny z 12 marca). Jak widać granica 5 zł jest już o włos.

 

{module intertekst|none}
comments

Dodaj komentarz

Wydawca portalu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za zgodność z prawdą podawanych przez użytkowników informacji i prezentowane przez nich opinie, a także za ewentualne skutki będące następstwem stosowania się do prezentowanych na stronie komentarzy. Za publikowane na portalu komentarze, wyłączną odpowiedzialność ponoszą ich autorzy. Wydawca i redakcja portalu informują, że w żaden sposób nie ingerują w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników w komentarzach. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy sprzecznych z prawem oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Uwaga - zarejestrowani użytkownicy nie muszą wpisywać zabezpieczenia przed spamem.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze   

0 #12 Andrzej 2011-04-03 22:57
Już nie przesadzaj pan, panie Miodek ;-)
Cytować
0 #11 piotr 2011-03-29 21:42
więc polo jednak nie jest najańszy. z biegiem czasu bedziemy sie o tym coraz bardziej przekonywać. Niestety skorumpowana władza popełniła blad. Zamiast zbudowac Lidla lub Netto wpusciła do Ornety POLO - niszcząc piekna ulicę i narażając orneciaków na nabijanie w butelkę.
BRAVO !
Cytować
0 #10 Ewa Urbańska 2011-03-25 22:21
Cytuję lara:
Pani Ewo
Nie wstyd Pani pisać z błędami??? Jeśli ktoś pretenduje do zabaw dziennikarskich powinien znać ortografię.


Nie sądzę by miała pani rację, szanowna obrażona czytelniczko z bardzo dobrą znajomością ortografii. Błędów nie robi tylko ten, co nic nie robi, ewentualnie czeka na błędy innych. Oczywiście to mnie nie usprawiedliwia . Może kiedyś będzie mnie stać zatrudnić profesjonalną korektorkę ? Mam nadzieję że nie wszyscy się obrazili. Pozdrawiam i zapraszam do współpracy osoby które niekoniecznie są mocne w ortografii ale potrafią przekazać rzeczywistość w słowach.
Pozdrawiam także wszelkiej maści krytykantów.
Cytować
0 #9 anal-fabet-ka 2011-03-25 22:00
Czy w Ornecie mieszkają sami poloniści i nauczyciele ? Proszę się idiotkami nie przejmować. Menopauza jest nieuleczalna :lol:
Cytować
-1 #8 mimi 2011-03-24 19:26
Pani Ewo
Jeśli ktoś bawi się w dziennikarstwo powinien znać ortografię.
Jeśli robi błędy w prostych słowach, jest to żenujące, nieprofesjonaln e i obrażające czytelników.
Cytować
0 #7 lara 2011-03-24 19:19
Pani Ewo
Nie wstyd Pani pisać z błędami??? Jeśli ktoś pretenduje do zabaw dziennikarskich powinien znać ortografię.
Cytować
0 #6 tk 2011-03-24 01:09
Dbajcie o poprawność językową, jak już newsy chcecie pisać.
Cytować
0 #5 orneciak 2011-03-17 14:17
W Biedronce już po 4,59 :sad:
Cytować
0 #4 Ewa Urbańska 2011-03-15 23:35
Cytuję Róża:
;-) Przed dalszym wzrostem cen może kientów uchronić tylko spokój i zaprzestanie wykupowania w hurtowych ilościach.Pamiętajmy,że handlowcy ten moment wykorzystają
i cena niska już nie wróci.Nawięcej zarabiają pośrednicy i wcale to nie jest prawdą jak głosił Balcerowicz,że uzdrowi to konkurencja.Balcerowicz zawsze głosi teorie,aby napełnić kasę spekulantom.


Dokładnie tak jest. Ludzie sami nakręcają spiralę cenową.
Cytować
0 #3 rolnik 2011-03-13 11:33
Byliśmy potentatem na tym rynku. Komu to się nie podobało.Polak zamiast się bogacić ma być pariasem służącym obcym. Takie są założenia twórców EU
Cytować
0 #2 Dona 2011-03-13 09:28
Trudno kapitalistom zarzucać że chcą zarobić jak jest okazja :roll:
Cytować
+1 #1 Róża 2011-03-13 04:53
;-) Przed dalszym wzrostem cen może kientów uchronić tylko spokój i zaprzestanie wykupowania w hurtowych ilościach.Pamię tajmy,że handlowcy ten moment wykorzystają
i cena niska już nie wróci.Nawięcej zarabiają pośrednicy i wcale to nie jest prawdą jak głosił Balcerowicz,że uzdrowi to konkurencja.Bal cerowicz zawsze głosi teorie,aby napełnić kasę spekulantom.
Cytować

Zobacz także

Promotion