Wt27062017

Ostatnia aktualizacja09:40:41 PM

Font Size

Cpanel
Kłótnia o kabanosa

Kłótnia o kabanosa

Orneccy policjanci interweniowali w jednym z miesz...

„Porozmawiajmy o Bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”

„Porozmawiajmy o Bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”

 

„Porozmawiajmy o Bezpieczeństwie – możesz mieć na...

Nieodpowiedzialna matka za swoje zachowanie stanie przed Sądem Rodzinnym

Nieodpowiedzialna matka za swoje zachowanie stanie przed Sądem Rodzinnym

Orneccy policjanci interweniowali wobec kobiety, k...

47-latek odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości.

47-latek odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości.

47-latek odpowie przed sądem za jazdę w stanie nie...

Zatrzymali 25-latka, który miał 3 aktywne zakazy prowadzenia pojazdów.

Zatrzymali 25-latka, który miał 3 aktywne zakazy prowadzenia pojazdów.

Orneccy policjanci zatrzymali 25-latka, który miał...

30 latek pomimo braku prawa jazdy i po wypiciu alkoholu wsiadł za kierownicę

30 latek pomimo braku prawa jazdy i po wypiciu alkoholu wsiadł za kierownicę

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości odpowie 30-la...

Nietrzeźwy mężczyzna chciał sobie załatwić transport do domu

Nietrzeźwy mężczyzna chciał sobie załatwić transport do domu

Orneccy i lidzbarscy policjanci poszukiwali mężczy...

Ostatnie posty

  • Brak postów do publikacji.

Ostatnie komentarze

Samorząd

Na sygnale

Sport

Kultura

Po drugiej stronie podwórka

Po drugiej stronie podwórka

Trzepak, piaskownica i sekrety ze szkiełek. Każdy swoje podwórko widzi inaczej. A jak widzą je młodzi aktorzy z Ornety? Warto się o tym przekonać i zobaczyć prz...

Loading...

Ogłoszenia

Ornecianka - Lokalny Portal Informacyjno - Dyskusyjny Mieszkańców Gminy Orneta

Mieszkanie na Podleśnej - przetarg

Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa „Drwęca” ogłasza przetarg na ustanowienie i przeniesienie prawa odrębnej własności lokalu mieszkalnego usytuowanego na II p. w budynku przy ul. Podleśnej 9 A/6 w Ornecie , o pow. użytkowej 74,51m2 ( 4 pokoje, kuchnia, p.pokój, łazienka, WC). Lokal posiada instalację centralnego ogrzewania oraz instalację zimnej i ciepłej wody użytkowej. Cena wywoławcza wynosi 116.675,00 zł. Warunkiem przystąpienia do przetargu (pierwszego lub drugiego) jest wpłata wadium w kwocie 5,9 tyś. zł, przed przetargiem, na konto Spółdzielni w Banku Spółdzielczym w Sztumie Filia Orneta , Nr 18 8309 0000 0059 8044 2000 0010. Pierwszy przetarg odbędzie się w dniu 20 sierpnia 2012 r. o godz. 900 w siedzibie Spółdzielni przy ul. Przemysłowej 15 w Ornecie.

Prawo udziału w pierwszym przetargu mają oczekujący członkowie SMLW „Drwęca”, którzy nie mają zaspokojonych potrzeb mieszkaniowych i zgłoszą gotowość zawarcia umowy o ustanowienie i przeniesienie odrębnej własności lokalu za najwyższą wylicytowaną kwotę. W przypadku niedokonania zbycia lokalu członkom Spółdzielni w toku pierwszego przetargu, przeprowadzony zostanie drugi przetarg - ustny nieograniczony w dniu 20 sierpnia 2012 r., o godz. 11.00 w siedzibie Spółdzielni przy ul. Przemysłowej 15 w Ornecie na ustanowienie i przeniesienie prawa odrębnej własności lokalu mieszkalnego przy ul. Podleśnej 9 A / 6 w Ornecie. Cena wywoławcza 116.675,00 zł. Wygrywający przetarg zobowiązany jest do dokonania pełnej wpłaty ceny w terminie 30 dni od daty rozstrzygnięcia przetargu.

Po rozstrzygnięciu przetargu, dopełnieniu warunków finansowych przez oferenta, Spółdzielnia: - zawrze umowę o ustanowieniu i przeniesieniu odrębnej własności lokalu przed notariuszem, - przekaże protokołem zdawczo-odbiorczym lokal i od tej daty będą naliczane opłaty za użytkowanie lokalu. Koszty spisania aktu notarialnego za ogół czynności notarialnych oraz koszty sądowe w postępowaniu wieczystoksięgowym ponosi nabywca prawa bezpośrednio u notariusza. Wpłacone wadium przechodzi na rzecz Spółdzielni o ile osoba, która wygrała przetarg w terminie nie wpłaci na konto Spółdzielni wylicytowanej pełnej kwoty lub zrezygnuje z objęcia lokalu, bądź uchyla się od zawarcia umowy notarialnej.

Wymagane są dowody tożsamości jak i dowody wpłaty wadium do wglądu przed przystąpieniem do przetargu. Informacje w powyższej sprawie oraz wgląd do regulaminu przetargu i Statutu Spółdzielni można uzyskać w biurze Spółdzielni, pok. nr 5 lub telefonicznie nr 55- 242 14 58.

Spółdzielnia zastrzega sobie prawo odwołania przetargu bez podania przyczyny.

comments

Dodaj komentarz

Wydawca portalu nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za zgodność z prawdą podawanych przez użytkowników informacji i prezentowane przez nich opinie, a także za ewentualne skutki będące następstwem stosowania się do prezentowanych na stronie komentarzy. Za publikowane na portalu komentarze, wyłączną odpowiedzialność ponoszą ich autorzy. Wydawca i redakcja portalu informują, że w żaden sposób nie ingerują w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników w komentarzach. Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu i w żaden sposób nie odzwierciedlają poglądów prezentowanych przez właścicieli i administratorów. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania komentarzy sprzecznych z prawem oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety.

Uwaga - zarejestrowani użytkownicy nie muszą wpisywać zabezpieczenia przed spamem.

Kod antyspamowy
Odśwież

 

Misja portalu

Informacja to punkt wyjścia dla wszelkiego rodzaju ludzkiej działalności. Bez wiedzy o tym, co dzieje się wokół nas – w społeczności lokalnej, samorządzie, stowarzyszeniu, trudno podejmować decyzje, działania, etc. Na poziomie lokalnym głównym źródłem informacji powinny być media lokalne.  Dla lokalnej społeczności najważniejsza jest możliwość poznania intencji samorządu na wczesnym etapie procesu decyzyjnego.Gdy mieszkańcy nie są doinformowani i nie zgadzają się z decyzjami władz, tworzą się niepotrzebne problemy. Jeżeli zaś mieszkańcy naszej gminy będą rozumieli jakie argumenty stoją za podjętymi decyzjami będą bardziej zmotywowani do oddania swojego głosu w kolejnych wyborach. Mamy zamiar być niezależnym źródłem informacji lokalnej. Będziemy dążyć do tego by w naszej gminie zapanowała demokracja partycypacyjna czyli taka, gdzie prowadzi się konsultacje społeczne, gdzie mieszkańcy i organizacje pozarządowe uczestniczą w tworzeniu polityki swojej gminy. Partycypacja społeczna to zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji, które nie kończy się na uczestnictwie w wyborach co cztery lata. Naszym marzeniem jest by samorząd  naszej gminy współpracował z lokalną społecznością przy tworzeniu i wdrażaniu strategii, zwłaszcza w obszarach: zatrudnienia, integracji społecznej, przedsiębiorczości i zrównoważonego rozwoju. W dużym uproszczeniu oznacza to powrót do korzeni demokracji. Przyczyni się to do budowy społeczeństwa obywatelskiego. Jesteśmy zdania że różnice interesów i oczekiwań społecznych nie moga byc rozwiązywane wyłącznie przez administracyjne decyzje ani przez mechanizmy czysto rynkowe a  powinny być raczej negocjowane i uzgadniane z mieszkańcami.  Pomożemy budować świadomość naszej małej ojczyzny. Zapraszamy serdecznie do współpracy: lokalne stowarzyszenia, fundacje, firmy oraz osoby fizyczne.   Nic o nas bez nas.

 

Redakcja portalu

 

Redakcja Portalu

Bażyny 27 11-130 Orneta

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pilny kontakt w sprawach technicznych 

tel kom 794 511 958